FMP300FRF73-2R1
Mfr.Part #
FMP300FRF73-2R1
Description
RES 2.1 OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
2.1Ohm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP300FRF73-2R1
YAGEO FMP300FRF73-2R1
2.1Ohm, 3W, Metal Film,