FMP300FRF73-1R24
Mfr.Part #
FMP300FRF73-1R24
Description
RES 1.24 OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
1.24Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300FRF73-1R24
YAGEO FMP300FRF73-1R24
1.24Ohm, 3W, Metal Film,