FMP300FRF73-1R18
Mfr.Part #
FMP300FRF73-1R18
Description
RES 1.18 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
1.18Ohm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300FRF73-1R18
YAGEO FMP300FRF73-1R18
1.18Ohm, 3W, Metal Film,