FMP300FRF73-1R05
Mfr.Part #
FMP300FRF73-1R05
Description
RES 1.05 OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Tolerance :
±1%
Resistance :
1.05Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP300FRF73-1R05
YAGEO FMP300FRF73-1R05
1.05Ohm, 3W, Metal Film,