FMP300FRF73-1K07
Mfr.Part #
FMP300FRF73-1K07
Description
RES 1.07K OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
1.07kOhm
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP300FRF73-1K07
YAGEO FMP300FRF73-1K07
1.07kOhm, 3W, Metal Film,