FMP300FRF73-19R6
Mfr.Part #
FMP300FRF73-19R6
Description
RES 19.6 OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Resistance :
19.6Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
3W
Datasheets
FMP300FRF73-19R6
YAGEO FMP300FRF73-19R6
19.6Ohm, 3W, Metal Film,