FMP300FRF73-19K6
Mfr.Part #
FMP300FRF73-19K6
Description
RES 19.6K OHM 1% 3W AXIAL
Power (Watts) :
3W
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
19.6kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP300FRF73-19K6
YAGEO FMP300FRF73-19K6
19.6kOhm, 3W, Metal Film,