FMP300FRF73-17R8
Mfr.Part #
FMP300FRF73-17R8
Description
RES 17.8 OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
17.8Ohm
Datasheets
FMP300FRF73-17R8
YAGEO FMP300FRF73-17R8
17.8Ohm, 3W, Metal Film,