FMP300FRF73-17R4
Mfr.Part #
FMP300FRF73-17R4
Description
RES 17.4 OHM 1% 3W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Resistance :
17.4Ohm
Datasheets
FMP300FRF73-17R4
YAGEO FMP300FRF73-17R4
17.4Ohm, 3W, Metal Film,