FMP300FRF73-16R5
Mfr.Part #
FMP300FRF73-16R5
Description
RES 16.5 OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
16.5Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FRF73-16R5
YAGEO FMP300FRF73-16R5
16.5Ohm, 3W, Metal Film,