FMP300FRF73-14K
Mfr.Part #
FMP300FRF73-14K
Description
RES 14K OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
14kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FRF73-14K
YAGEO FMP300FRF73-14K
14kOhm, 3W, Metal Film,