FMP300FRF73-12K1
Mfr.Part #
FMP300FRF73-12K1
Description
RES 12.1K OHM 1% 3W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
3W
Resistance :
12.1kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Datasheets
FMP300FRF73-12K1
YAGEO FMP300FRF73-12K1
12.1kOhm, 3W, Metal Film,