FMP300FRF73-10R7
Mfr.Part #
FMP300FRF73-10R7
Description
RES 10.7 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
10.7Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP300FRF73-10R7
YAGEO FMP300FRF73-10R7
10.7Ohm, 3W, Metal Film,