FMP300FBF73-93K1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP300FBF73-93K1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 93.1K OHM 1% 3W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
93.1kOhm
Packaging :
Bulk
Feature :
Flame Proof, Safety
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Power (Watts) :
3W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Series :
FMP
Datasheets
FMP300FBF73-93K1
YAGEO FMP300FBF73-93K1
93.1kOhm, 3W, Metal Film,