FMP300FBF73-698R
Mfr.Part #
FMP300FBF73-698R
Description
RES 698 OHM 1% 3W AXIAL
Resistance :
698Ohm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
3W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP300FBF73-698R
YAGEO FMP300FBF73-698R
698Ohm, 3W, Metal Film,