FMP300FBF73-68K
Mfr.Part #
FMP300FBF73-68K
Description
RES 68K OHM 1% 3W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
3W
Resistance :
68kOhm
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP300FBF73-68K
YAGEO FMP300FBF73-68K
68kOhm, 3W, Metal Film,