FMP300FBF73-5K62
Mfr.Part #
FMP300FBF73-5K62
Description
RES 5.62K OHM 1% 3W AXIAL
Size / Dimension :
0.197Diax0.610L 5.00mmx15.50mm
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
3W
Resistance :
5.62kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
FMP300FBF73-5K62
YAGEO FMP300FBF73-5K62
5.62kOhm, 3W, Metal Film,