FMP200JT-52-4R3
Mfr.Part #
FMP200JT-52-4R3
Description
RES 4.3 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.3Ohm
Datasheets
FMP200JT-52-4R3
YAGEO FMP200JT-52-4R3
4.3Ohm, 2W, Metal Film,