FMP200JT-52-43R
Mfr.Part #
FMP200JT-52-43R
Description
RES 43 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±5%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
43Ohm
Series :
FMP
Factory Lead Time :
16 Weeks
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FMP200JT-52-43R
YAGEO FMP200JT-52-43R
43Ohm, 2W, Metal Film,