FMP200JT-52-3K6
Mfr.Part #
FMP200JT-52-3K6
Description
RES 3.6K OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.6kOhm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP200JT-52-3K6
YAGEO FMP200JT-52-3K6
3.6kOhm, 2W, Metal Film,