FMP200JT-52-33R
Mfr.Part #
FMP200JT-52-33R
Description
RES 33 OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Diameter :
3.9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power Rating :
2W
Mount :
Through Hole
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Radiation Hardening :
No
Packaging :
Tape and Box (TB)
Factory Lead Time :
16 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Resistance :
33Ohm
Tolerance :
±5%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP200JT-52-33R
YAGEO FMP200JT-52-33R
Through Hole 33Ohm, Metal Film,