FMP200JT-52-24K
Mfr.Part #
FMP200JT-52-24K
Description
RES 24K OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
24kOhm
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FMP200JT-52-24K
YAGEO FMP200JT-52-24K
24kOhm, 2W, Metal Film,