FMP200JT-52-13R
Mfr.Part #
FMP200JT-52-13R
Description
RES 13 OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Resistance :
13Ohm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP200JT-52-13R
YAGEO FMP200JT-52-13R
13Ohm, 2W, Metal Film,