FMP200JT-52-12R
Mfr.Part #
FMP200JT-52-12R
Description
RES 12 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Resistance :
12Ohm
Factory Lead Time :
16 Weeks
Number of Terminations :
2
Published :
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FMP200JT-52-12R
YAGEO FMP200JT-52-12R
12Ohm, 2W, Metal Film,