FMP200JT-52-12K
Mfr.Part #
FMP200JT-52-12K
Description
RES 12K OHM 5% 2W AXIAL
Through Hole Resistors
Radiation Hardening :
No
Feature :
Flame Proof, Safety
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power Rating :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mount :
Through Hole
Not Applicable
Published :
Resistance :
12kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Diameter :
3.9mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Datasheets
FMP200JT-52-12K
YAGEO FMP200JT-52-12K
Through Hole 12kOhm, Metal Film,