FMP200JT-52-120K
Mfr.Part #
FMP200JT-52-120K
Description
RES 120K OHM 5% 2W AXIAL
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Mount :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
2W
Resistance :
120kOhm
Feature :
Flame Proof, Safety
Diameter :
3.9mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Published :
Datasheets
FMP200JT-52-120K
YAGEO FMP200JT-52-120K
Through Hole 120kOhm, Metal Film,