FMP200JT-52-0R18
Mfr.Part #
FMP200JT-52-0R18
Description
RES 0.18 OHM 5% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Resistance :
180mOhm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP200JT-52-0R18
YAGEO FMP200JT-52-0R18
180mOhm, 2W, Metal Film,