FMP200JR-52-3K9
Mfr.Part #
FMP200JR-52-3K9
Description
RES 3.9K OHM 5% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Resistance :
3.9kohm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FMP200JR-52-3K9
YAGEO FMP200JR-52-3K9
3.9kOhm, 2W, Metal Film,