FMP200JR-52-1K1
Mfr.Part #
FMP200JR-52-1K1
Description
RES 1.1K OHM 5% 2W AXIAL
Resistance :
1.1kOhm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP200JR-52-1K1
YAGEO FMP200JR-52-1K1
1.1kOhm, 2W, Metal Film,