FMP200JR-52-0R36
Mfr.Part #
FMP200JR-52-0R36
Description
RES 0.36 OHM 5% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±5%
Resistance :
360mOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FMP200JR-52-0R36
YAGEO FMP200JR-52-0R36
360mOhm, 2W, Metal Film,