FMP200JR-52-0R11
Mfr.Part #
FMP200JR-52-0R11
Description
RES 0.11 OHM 5% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Tolerance :
±5%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Resistance :
110mOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
FMP200JR-52-0R11
YAGEO FMP200JR-52-0R11
110mOhm, 2W, Metal Film,