FMP200FRF52-16R2
Mfr.Part #
FMP200FRF52-16R2
Description
RES 16.2 OHM 1% 2W AXIAL
Resistance :
16.2Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
FMP200FRF52-16R2
YAGEO FMP200FRF52-16R2
16.2Ohm, 2W, Metal Film,