FMP200FRE52-24K9
Mfr.Part #
FMP200FRE52-24K9
Description
RES 24.9K OHM 1% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
24.9kohm
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMP200FRE52-24K9
YAGEO FMP200FRE52-24K9
24.9kOhm, 2W, Metal Film,