FMP200FRE52-205K
Mfr.Part #
FMP200FRE52-205K
Description
RES 205K OHM 1% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
205kOhm
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP200FRE52-205K
YAGEO FMP200FRE52-205K
205kOhm, 2W, Metal Film,