FMP200FBF52-7R15
Mfr.Part #
FMP200FBF52-7R15
Description
RES 7.15 OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±1%
Resistance :
7.15Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP200FBF52-7R15
YAGEO FMP200FBF52-7R15
7.15Ohm, 2W, Metal Film,