FMP200FBF52-4R7
Mfr.Part #
FMP200FBF52-4R7
Description
RES 4.7 OHM 1% 2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
4.7ohm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FMP200FBF52-4R7
YAGEO FMP200FBF52-4R7
4.7Ohm, 2W, Metal Film,