FMP200FBF52-2R15
Mfr.Part #
FMP200FBF52-2R15
Description
RES 2.15 OHM 1% 2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Resistance :
2.15Ohm
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
FMP200FBF52-2R15
YAGEO FMP200FBF52-2R15
2.15Ohm, 2W, Metal Film,