FMP200FBF52-1R24
Mfr.Part #
FMP200FBF52-1R24
Description
RES 1.24 OHM 1% 2W AXIAL
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Resistance :
1.24Ohms
Datasheets
FMP200FBF52-1R24
YAGEO FMP200FBF52-1R24
1.24Ohms, 2W, Metal Film,