FMP200FBF52-1R21
Mfr.Part #
FMP200FBF52-1R21
Description
RES 1.21 OHM 1% 2W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.21Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Bulk
Datasheets
FMP200FBF52-1R21
YAGEO FMP200FBF52-1R21
1.21Ohm, 2W, Metal Film,