FMP200FBE52-3K01
Mfr.Part #
FMP200FBE52-3K01
Description
RES 3.01K OHM 1% 2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.01kOhm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Power (Watts) :
2W
Datasheets
FMP200FBE52-3K01
YAGEO FMP200FBE52-3K01
3.01kOhm, 2W, Metal Film,