FMP200FBE52-383K
Mfr.Part #
FMP200FBE52-383K
Description
RES 383K OHM 1% 2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Packaging :
Bulk
Resistance :
383kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
FMP200FBE52-383K
YAGEO FMP200FBE52-383K
383kOhm, 2W, Metal Film,