FMP200FBE52-29R4
Mfr.Part #
FMP200FBE52-29R4
Description
RES 29.4 OHM 1% 2W AXIAL
Packaging :
Bulk
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Resistance :
29.4Ohm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP200FBE52-29R4
YAGEO FMP200FBE52-29R4
29.4Ohm, 2W, Metal Film,