FMP200FBE52-294K
Mfr.Part #
FMP200FBE52-294K
Description
RES 294K OHM 1% 2W AXIAL
Power (Watts) :
2W
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
294kOhm
Packaging :
Bulk
Datasheets
FMP200FBE52-294K
YAGEO FMP200FBE52-294K
294kOhm, 2W, Metal Film,