FMP200FBE52-215K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
FMP200FBE52-215K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 215K OHM 1% 2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
215kOhm
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.154Diax0.354L 3.90mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±1%
Composition :
Metal Film
Packaging :
Bulk
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
2W
Series :
FMP
Feature :
Flame Proof, Safety
Datasheets
FMP200FBE52-215K
YAGEO FMP200FBE52-215K
215kOhm, 2W, Metal Film,