FMP100JT-52-91R
Mfr.Part #
FMP100JT-52-91R
Description
RES 91 OHM 5% 1W AXIAL
2
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
91Ohm
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Datasheets
FMP100JT-52-91R
YAGEO FMP100JT-52-91R
91Ohm, 1W, Metal Film,