FMP100JT-52-6K2
Mfr.Part #
FMP100JT-52-6K2
Description
RES 6.2K OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Power (Watts) :
1W
Resistance :
6.2kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP100JT-52-6K2
YAGEO FMP100JT-52-6K2
6.2kOhm, 1W, Metal Film,