FMP100JT-52-200K
Mfr.Part #
FMP100JT-52-200K
Description
RES 200K OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
FMP
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
200kOhm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Datasheets
FMP100JT-52-200K
YAGEO FMP100JT-52-200K
200kOhm, 1W, Metal Film,