FMP100JT-52-1R8
Mfr.Part #
FMP100JT-52-1R8
Description
RES 1.8 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
1.8Ohm
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Axial
Factory Lead Time :
16 Weeks
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Metal Film
Power (Watts) :
1W
Published :
Datasheets
FMP100JT-52-1R8
YAGEO FMP100JT-52-1R8
1.8Ohm, 1W, Metal Film,