FMP100JT-52-1R
Mfr.Part #
FMP100JT-52-1R
Description
RES 1 OHM 5% 1W AXIAL
2
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Tolerance :
±5%
Resistance :
1.3Ohm
Datasheets
FMP100JT-52-1R
YAGEO FMP100JT-52-1R
1.3Ohm, 1W, Metal Film,