FMP100JT-52-150R
Mfr.Part #
FMP100JT-52-150R
Description
RES 150 OHM 5% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±5%
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Box (TB)
Resistance :
150Ohm
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Size / Dimension :
0.094Diax0.248L 2.40mmx6.30mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
FMP100JT-52-150R
YAGEO FMP100JT-52-150R
150Ohm, 1W, Metal Film,